Tarihçe

Sektöre meslektaşım ve kadim dostum Yusuf Türkmen vesilesiyle girdim. Nurlar içerisinde yatsın…

Taşı Şayakçı’da öğrendim. Fabrikasının duvarında “İşlediğiniz malzeme taş değil, kumaştır.” yazan tabelayı hiç unutmadım…

İnan Maden’i 1993 yılında aynı zamanda meslektaşım olan eşim ile birlikte kurduk. Ocaklardan blok alıp, fason kestirip, İzmir’deki atölyecilere satıyorduk. O zamanki deyimle “tektekçilik” yapıyorduk yani…

1995’te sarf malzeme üretimine başladık. Pul, yay, sıkma ve özellikle 3’lü eklemede inanılmaz bir kaliteye ulaştık. Bunu sağlamamızda İSTAŞ’ın uyguladığı bir ısıl işlem prosesinin oldukça büyük payı vardı.

1996’da, toprağı bol olsun, Moiz Abi’nin (Sn. Moiz Benhabip) yardımıyla İtalya’dan ilk çelik halatı ithal ettik. Tam 3000 metre…! Ne büyük bir olaydı bizim için…

1997’den itibaren mermer ocaklarına elmas tel, sarf malzemeler; fabrikalarına kesici ekipmanlar satmaya başladık. Zaman içerisinde ürün çeşitliliğimiz arttı.

2006 yılından itibaren elmas telin yanı sıra katrak lamasına da ağırlık verdik. Kısa bir süre WINTER’in, 3 yıl kadar da İtalyan TESEA’nın Türkiye temsilciliğini yaptık.

2009 yılının sonunda İzmir – Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisimizi kurduk.

2011 yılının Eylül ayından itibaren elmaslı kesiciler konusunda dünya lideri olan DIAMANT BOART’un Türkiye temsilcisi olarak katrak kullanıcılarına son teknoloji-ısı kontrollü kaynak makineleri ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

2015 yılı ile birlikte Elmas Tel üretimine geçerek, Türkiye standartlarının üzerinde bir ürünü; Diamant Cassani markası ile sizlerle buluşturuyoruz.

Yine 2015 yılında yaptığımız sözleşme ile Dünya’nın Katrak, Cila Hatları, Fırınlar konusundaki öncü firması Alman Carl-Meyer’in temsilciliğini yapıyoruz.

Ocaklardaki elmas tel kesme makineleri ile ilgili olarak, yeni bir dizayn ve çalışma prensibi ile kesim yapan İtalyan Apuania Corsi makineleri de siz müşterilerimizle buluşturuyoruz.

İnan Maden Organizasyon’u olarak başta elmas tel ve katrak laması olmak üzere, elmaslı kesiciler ve ekipmanlar konusunda dünyanın öncü firmalarını Türk doğal taş üreticileri ile buluşturmaktayız. Temel prensibimiz, müşterilerimize sunduğumuz üstün kalitedeki ürün portföyümüzün sağladığı yüksek verimle düşük birim maliyet sağlamaktır.

Bizimle “Taşa Söz Geçireceğinize İNAN’ın”, biz hep yanınızdayız…

Saygılarımızla,

A.İhsan Yeniev

 

İnan Maden
İnan Maden
İnan Maden
İnan Maden